• wiata

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

 • obozowisko rycerskie

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

 • dzieci indianie

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

 • indianskie obozowisko

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

 • strzelanie ze strzaly

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

 • braa

  OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ
  WITAJ PRZYGODO!

OSTASZÓW - WIOSKA W DECHĘ

Witaj przygodo! Wyrusz na szlak wielkiej, tajemniczej, fascynującej przygody jak prawdziwy tropiciel z czasów dzikiego zachodu. 

 

Zapraszamy do miłego spędzenia czasu na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku w Ostaszowie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego „AMAZONKA”. Naszym gościom oferujemy zajęcia edukacyjne w Obozowisku Rycerskim oraz Wiosce Indiańskiej, zwiedzanie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej a także duży teren dookoła Gospodarstwa do spacerów i rekreacji, wiaty biesiadne z wieżą widokową na okolicę oraz terenem rekreacyjnym, zagrody ze zwierzętami. Do prawdziwych rarytasów należy prowadzona przez nas kuchnia myśliwska. Wszystkie posiłki przygotowywane są według tradycyjnych receptur.

 

OBOZOWISKO RYCERSKIE

Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoli przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze – dla których honor był wartością nadrzędną – walczyli z wrogami, spotykali się na turniejach, stawali w obronie honoru i czci pięknych dam, a wieczorami na dworach uczestniczyli w hucznych balach i wystawnych ucztach. Odwiedzając nasze obozowisko poznasz smak wieków średnich, czas dwóch kontrastów: kultury dworskiej, rycerskiej i kultury plebejskiej, pełnej przesądów, wiary w gusła i czary. 

Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii na świeżym powietrzu. 

W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania obozowiska z przewodnikiem, który poprowadzi animacje oraz opowieściami przybliży nam te odległe czasy, proponujemy: zapoznanie się z ekwipunkiem rycerskim (zbrojownia), zwiedzanie chatki czarownicy, katownia – dawne narzędzia kar i tortur, średniowieczne machiny wojenne, wysłuchanie opowieści i legend, strzelanie z łuku, rycerski tor przeszkód – mini turniej rycerski, przeciąganie liny, uczta przy ognisku z kiełbaskami, przywiezionymi przez uczestników, sklepik z pamiątkami.

 

WIOSKAINDIAŃSKA - WOKINI

Pobyt w naszej wiosce uatrakcyjni bogaty program, jaki mamy do zaoferowania. Każde dziecko odwiedzając nas będzie miało okazję spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, połów rybek, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z nich. Dawniej ćwiczenia takie miały na celu przygotowanie młodzieży indiańskiej do dorosłego życia. Po zmaganiach fizycznych będzie można odpocząć przy pięknych opowieściach snutych przez przewodników, przekazujących w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe aktualne również dzisiaj. Opowieści przybliżą też naszym gościom życie i zwyczaje tej odległej i pięknej kultury. Mamy też przygotowane indiańskie pieśni i tańce mówiące o ich życiu. Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii, geografii, ekologii na świeżym powietrzu. 

W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania skansenu z przewodnikiem, który opowie o życiu i kulturze Indian, proponujemy: – indiański tor przeszkód – malowanie twarzy – strzelanie z łuku – indiańskie pieśni i tańce – połów rybek – wyścigi węży – rzut włócznią/rzutkami – pieczenie przywiezionych przez siebie kiełbasek – sklepik z pamiątkami – makiety prezentujące życie Indian – indiański placyk zabaw – indiańskie totemy – zwiedzanie mini zoo.

 

Termin zajęć:od kwietnia do października

Czas pobytu:2,5 godz.

Dzień pobytu: pn-niedz (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym)

Godziny warsztatów:8.30-11.00, 11.30-14.00, 14.30-17.00.

Cena:18 zł/os.

Rezerwacja telefoniczna:tel. 500 256 961

UWAGA: Kształt programu, a także rodzaj i ilość zabaw dostosujemy do wieku, możliwości i chęci uczestników. Dla młodszych dzieci ilość zabaw jest oczywiście większa. Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w dopasowany do warunków strój – w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze. W razie deszczu zajęcia odbywać się będą pod zadaszeniami.

 

MINI ZOO i OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZO-ŁOWIECKIEJ

Na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Amazonka” mogą Państwo poczuć się nie tylko jak przeniesieni w sam środek amerykańskiej prerii czy do średniowiecznego obozowiska. Tylko u nas macie Państwo możliwość odwiedzenia afrykańskiego safari, Alaski, Kanady czy nawet mroźnej Syberii. W naszych zbiorach znajduje się blisko 200 gatunków zwierząt. Znajduje się tu również Mini-Zoo w którym można zobaczyć wiele żywych gatunków zwierząt i ptactwa.

Czas zwiedzania:15 min – 1 godz.

Cena:4 zł/os. (opłata za przewodnika)

Kontakt:

Gospodarstwo Agroturystyczne „AMAZONKA”

Tel.  501 176 411

 

Warto zobaczyć w okolicy:

- Wiaty i sale biesiadne z wieżą widokową na okolicę oraz terenem rekreacyjnym

- Zagrody ze zwierzętami takimi jak dziki, kozy, owce wrzosówki, struś, pawie, konie, daniele

- Wydzielone miejsce na biesiadę przy ognisku

- Geocaching – szukanie skarbów z GPS – 14 skrytek

- Sklepik Produktów Lokalnych (wg cennika wytwórców)

- Quest „Tropami dzikich zwierząt w Ostaszowie”

- Winnice Alvarium (2 km)

- Kładka edukacyjna o dł. 1000 m na Przemkowskim Bagnie (3 km)

- Ekomuzeum „Piernikowy Świat Wandzi” (3 km)

- Wieżę widokową na Przemkowskim Bagnie (4 km)

- Bunkry w Wilkocinie (8 km)

- Pomnik przyrody „Dąb Chrobry” (9 km)

-Ścieżka przyrodnicza „Stawy Przemkowskie” (10 km)

 

Pełną i aktualną ofertę wsi tematycznej można znaleźć na www.wokini.pl

Facebook @OstaszowWioskaWdeche

 

 

 

................................................................................................................................................................................................................

 

 

Sieroszowice - Wioska Odkrywców

29-08-2013 Wyświetleń:1347 Aktualności Super User

Sieroszowice - Wioska Odkrywców

Sieroszowice - Wioska Odkrywców Zapraszamy do Sieroszowic w gminie Radwanice.Oferujemy trzy pakiety edukacyjne: Miedziowy, Koński i Pałacowy!

Borówki - Wioska Darów Lasu

29-08-2013 Wyświetleń:1926 Aktualności Super User

Borówki - Wioska Darów Lasu

Borówki - Wioska Darów lasu Zapraszamy do Borówki  wioski w Gminie Gromadka na spotkanie z ziołami lub darami lasu. W gospodarstwie "Gajówka Głuszec" możesz liczyć na miłą obsługę. {gallery}borowki{/gallery}

Kraśnik Dolny - Wioska Sześciu Zbóż

29-08-2013 Wyświetleń:1370 Aktualności Super User

 Kraśnik Dolny - Wioska Sześciu Zbóż

          Kraśnik Dolny - Wioska Sześciu Zbóż Zapraszamy do Kraśnika  na warsztaty dot. tradycji rolniczych i rękodzielniczych. Warsztaty artystyczne: Tworzymy z natury  i Markowe Cudaki    

KONTAKT

....................................................................

WIOSKA WOKINI
Gospodarstwo Agroturystyczne "AMAZONKA"
Ostaszów 2, 59-170 Przemków
tel. 500 256 961

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wokini.pl

Joomla template by Joomlashine.com